Trendy makijażowe na wiosnę

04 Lut 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Trendy modowe i makijażowe zmieniają się jak w kalejdoskopie. Choć za oknem nadal śnieg oraz mróz projektanci już obmyślają zmiany wizerunkowe. Aby być na czasie warto dowiedzieć się co tym razem planują kreatorzy.

źródło: glamki.pl

źródło: glamki.pl

Wiosną projektanci mówią jednym głosem i stawiają na naturalność oraz minimalizm w makijażu. Lepiej wybrać jeden wyrazisty, zaskakujący akcent w postaci kolorowych ust albo mocno wyciągniętej kociej kreski na powiece niż tworzyć na twarzy trudną do zmycia maskę. Michael Kors prezentuje modelki mające delikatny make-up. Aksamitna certa, usta w naturalnym kolorze oraz rzęsy lekko muśnięte maskarą to według niego wyznaczniki modnego wiosennego looku. Modnie i subtelnie można wyglądać malując powieki białą kredką i cieniem. Wyrazistszy efekt uzyska się malując dodatkowo usta krwistoczerwoną szminką. Projektanci i producenci kosmetyków lansują również żywe barwy takie jak pomarańcz, który powinien znaleźć się zwłaszcza na wargach.

źródło: glamki

źródło: glamki

Marc Jacobs proponuje pomalowanie powiek na kobaltowo i nie nakładanie na nich czarnej kreski. Usta powinny pozostać lekko transparentne. Natomiast Lancome wraz z charakteryzatorem Jasonem Wu’s wybrali do wiosennego makijażu brokat oraz brąz. Cienie z drobinkami i w tym kolorze powinny znaleźć się na górnej powiece. Dolna musi pozostać w stylu nude. Lela Rose wykorzystuje za to najbardziej kojarzony z wiosną kolor – jasny odcień zieleni. Cień o tej barwie powinien znaleźć się na górnej powiece, dolną należy obrysować czarną kredką, a linię wodną oka wzbogaca się odrobiną białego odcienia.