Jak farbować włosy w domu?

08 Sty 2014 | Autor: | Kategoria: Polecane, Uroda

kolDomowe farbowanie włosów nie musi zakończyć się katastrofą. Wystarczy poznać kilka zasad koloryzacji i dobierać odpowiednie, a także sprawdzone specyfiki do farbowania. Obecnie producenci ciągle wymyślają nowe sposoby na łatwą zmianę koloru w domowym zaciszu. Dlaczego więc z nich nie skorzystać?

Przed nałożeniem farby

Kolor, na który się decydujemy nie powinien bardzo odbiegać od naturalnego. Im większa bowiem równica tonacji, tym trudniej osiągnąć pożądany efekt. Drastyczne zmiany mogą doprowadzić do opłakanych skutków. Uważać należy też na zdjęcia umieszczone na opakowanie oraz próbniki, ponieważ mogą być mylące. Tworzy się je bazie podstawowej kolorów więc nie oddają w pełni efektu, jaki powstanie na naszych włosach. Przed nałożeniem farby nie można również zapomnieć o wykonaniu testu alergicznego na 48 godzin przed  jej nałożeniem. W innym razie farbowanie może zakończyć się podrażnieniem, swędzeniem, pieczeniem czy zaczerwienieniem skóry głowy.

Aplikacja

Po przygotowaniu mieszanki według instrukcji producenta nakłada się ją od środka głowy w stronę karku. Potem na resztę włosów. Nie wolno zapomnieć o przestrzeganiu czasu trzymania preparatu na włosach. Liczenie rozpoczyna się od chwili nałożenia ostatniej warstwy. Jeśli włosy są zniszczone albo wcześniej były poddane trwałej czas trzymania farby podany przez producenta należy skrócić o 10 minut. Następnie preparat spłukuje się do momentu aż woda stanie się czysta. Potem także trzeba postępować według instrukcji na ulotce i w żadnym wypadku nie myć włosów szamponem. Aby włosy bardziej lśniły warto pod koniec suszenia zmienić strumień suszarki na zimny. Spowoduje to zamknięcie i wygładzenie łuski włosa.

O czym warto nie zapominać?

  1. Wszelkie zabrudzenia na skórze powstałe w czasie koloryzacji można łatwo usunąć mleczkiem do demakijażu.
  2. Żeby uzyskać naturalny kolor lub tylko go odświeżyć najlepiej stosować szampony koloryzujące. Siwe włosy dobrze pokryje za to farba.
  3. Po koloryzacji należy dbać o włosy. Zaleca się stosowanie kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Barwienie włosów nie powinno też odbywać się zbyt często, bo to je niszczy.

Duży wybór specyfików do koloryzacji włosów znajdzie się na stronie Okazje.info. Nie zabraknie tam także nowych odcieni oraz specyfików do farbowania.