Sposoby na odmłodzenie dłoni w salonie kosmetycznym

08 Sty 2014 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Gdy domowe sposoby zawodzą i dłonie wciąż pozostają suche, szorstkie, pomarszczone oraz nieestetyczne warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym. Zastosowane tam metody dają nie tylko szybki efekt, ale też skuteczniej i na dłużej regenerują skórę dłoni.

Zabieg parafinowy

parafina

źródło: dotykrelaksu.pl

Najczęściej proponowanym zabiegiem jest ten wykonywany przy pomocy parafiny. Najpierw usuwa się martwy naskórek za pomocą peelingu i masażu. Potem przychodzi czas na nałożenie substancji odżywczej osłaniającej skórę i zanurzenie dłoni w ciepłej parafinie. Następnie nakłada się foliowe rękawiczki i przykrywa dłonie ręcznikiem. Po 20 minutach zdejmuje się maskę i wmasowuje krem odżywczy. Efektem stosowania zabiegu są miękkie, gładkie, nawilżone dłonie. Do tego płytka paznokcia staje się mniej łamliwa oraz nieco rozjaśniona.

Roll-cit

Po posmarowaniu znieczulającym kremem przesuwa się po dłoniach wałeczkiem z cienkimi igłami. Po wykonaniu nakłuć nanosi się na nie preparat z retinolem i witaminami Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, wygładzona. Zmarszczki mniej widoczne a bruzdy zmniejszone. Niestety pierwsze efekty widoczne są dopiero po 3-4 miesiącach.

Green Peel

Zabieg rozpoczyna się od wtarcia w dłonie mieszanki ziół, które najpierw rozgrzewają skórę, a następnie przekrwienie skóry i jej łuszczenie (po kilku dniach). Na koniec stosuje się wilgotny, ciepły kompres. Po 15 minut zmywa się substancje i nakłada krem odżywczo-łagodzący. Zabieg ma na celu wygładzenie, zmiękczenie oraz rozjaśnienie naskórka.

Skleroterapia

Dzięki temu zabiegowi znikają sine linie i obrzęk dłoni. Polega na wstrzyknięciu leku obkurczającego i sklejającego ścianki żyły. Naczynko powinno zniknąć w przeciągu kilku miesięcy. Choć zabieg nie wymaga znieczulenia tuż po nim może powstać obrzęk i zasinienie. Dlatego przez 5 dni po zabiegu owija się dłonie bandażem elastycznym.

Mezoterapia

Polega na wstrzyknięciu na głębokość 2-3 mm wgłąb skóry substancji regenerujących takich jak witaminy, krzemionki, kwas hialuronowy. Lekarz po zbadaniu stanu dłoni dobiera właściwą mieszankę. Efekt zabiegu to ujędrniona, wygładzona, dotleniona i nawilżona skóra.

źródło: Body Care Clinic

źródło: Body Care Clinic

Fotoodmładzanie

Za pomocą tego zabiegu można zlikwidować przebarwienia i plamy. Wykonuje się go po posmarowaniu dłoni żelem znieczulającym. Następnie wystrzeliwuje się wiązkę światła w plamę, która po chwili odparowuje. Do tego zostaje pobudzony proces produkcji kolagenu i elastyny. Co w efekcie powoduje napięcie i zwiększenie sprężystości skóry.