Nie zapomnij o szaliku

19 Gru 2013 | Autor: | Kategoria: Galerie, Moda

Kiedy jest zimno, nie możemy zapominać o odpowiednim ubraniu. Dotyczy to także czapek, szalików i rękawiczek. Wyziębienie organizmu czy odmrożenie skóry nikomu nie posłużą, a z tych dodatków można uczynić atut i dodatkową ozdobę stroju. To, że nakrycia głowy i szaliki w różnej postaci stały się modne, widać po ilość ofert w sklepach i w Internecie. Jest też w czym wybierać jeśli chodzi o fasony, długość, kolor, wzór czy materiał z jakiego szalik wykonano. Ten nieodłączny dodatek w czasie zimowych dni, pasuje zarówno do płaszcza i kurtki, w wersji eleganckiej, jak i sportowej.

Szalik może być długi, aby można go było wielokrotnie owinąć wokół szyi. Taki szalik jest bardzo ciepły, dlatego polec się go na bardzo duże mrozy. W zależności od stroju jaki nosimy na co dzień, szalik może być w wersji eleganckiej – najlepiej jednokolorowy, lub też w wersji sportowej – wzorzysty, z kolorowej włóczki.

Hitem ostatnich lat są szaliki – kominy. To tak naprawdę dodatek uniwersalny. Zakładamy go przez głowę, ponieważ ma kształt tuby. Najlepiej aby był wykonany z miękkiej włóczki, bo tylko wtedy będzie się ładnie układał, a do tego będzie nam milej przy buzi. Jeśli nie lubimy nosić czapek, taki komin będzie idealnym rozwiązaniem. Gdy zrobi się bardzo mroźno lub wietrznie, komin będzie można podnieść i nałożyć na głowę, w ten sposób zastępując czapkę.

Wiele pań preferuje zamiast klasycznego szalika – ciepłą chustę, którą można fantazyjnie zawiązać tworząc z niej ozdobę stroju, a do tego otulając się jej ciepłą tkaniną. Chusta może być włóczkowa, z tkaniny, ale ciekawym pomysłem jest też chusta z polaru.

Różne ciekawe propozycje szalików, chust i kominów, a także innych elementów zimowej garderoby można znaleźć na http://www.okazje.info.pl .