Blada cera może być zaletą

28 Lis 2013 | Autor: | Kategoria: Uroda

Gdy letnia opalenizna przeminęła lub ma się jasną cerę z natury nie oznacza to, że trzeba wyglądać nieciekawie i mdło. Bladość, zasinienia czy pajączki nie muszą być widoczne. Wystarczy użyć odpowiednich kosmetyków. Oto co poprawi wygląd bladej cery.

źródło: dreamwedding.com.pl

źródło: dreamwedding.com.pl

Poprawienie kolorytu skóry i jej pielęgnacja

Jasna cera będzie wyglądała dobrze gdy zadba się o jej gładkość. Peelingi i nawilżanie skóry i ust pozwoli uzyskać zadowalający efekt. W przypadku skłonności do pajączków nie można zapomnieć o nakładaniu kremu na zimę i do cery naczynkowej. Mając jasną karnację można używać bronzera. Trzeba tylko wybrać jego jasny odcień. Dobry efekt uzyska się też nakładając ciemny puder i rozświetlacz lub serum rozświetlające na kości policzkowe czy w okolicach brwi albo żuchwy. Do tego warto dodać róż. Wybrać można nawet intensywny odcień. W połączeniu z bladą skórą będzie stanowił ciekawy kontrast. Dzięki tym kosmetykom nim nada się skórze zdrowego kolorytu. Podkład lepiej zastąpić wygładzającym kremem BB, który wyrówna i pokryje niedoskonałości. Wszelkie przebarwienia złagodzi się również za pomocą kuracji z witaminą C.

Pozostałe kosmetyki

Wybierając pozostałe kosmetyki do makijażu należy wybierać takie, które nie bada dawały mdłego efektu. Pomadka może być w intensywnym kolorze na przykład czerwona. Cienie do powiek w nasyconych barwach wina, bordo, miedzi albo brązu. Na dzień można stosować kolory fluo takie jak fiolet, pomarańcz czy fuksja. Cienie powinny być jednak matowe lub półmatowe. Do tego wystarczy namalować kreskę na powiece eyelinerem i nałożyć maskarę na rzęsy.