Jak nadać kształt brwiom?

30 Wrz 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

oBrwi można łatwo wyregulować samodzielnie. Szkoda tracić czas na wizyty u kosmetyczki zwłaszcza gdy bardzo szybko odrastają. Trzeba tylko poznać kilka zasad i trików kosmetycznych. Stosując je nada się im naturalny wygląd i podkreśli urodę.

Metoda wyrywania

Do usuwania włosków najlepiej wykorzystać pesetę, koniecznie mająca ukośne końcówki, które ścisłe do siebie przylegają. Wyrywa się je zgodnie z kierunkiem wzrostu. Aby zmniejszyć towarzyszący temu zabiegowi ból można naciągnąć powiekę palcami. Należy usunąć niepotrzebne włoski z górnej powieki i nie przesadzać z ich regulowaniem. Brwi powinny wyglądać naturalnie oraz być lekko wygięte w łuk.

Makijaż brwi

Dla lepszej prezencji brwi warto przeczesać je w górę i po skosie w bok specjalną szczoteczką, a następnie pociągnąć je przeznaczonym do nich żelem. Do przyciemnienia można użyć matowych cieni do brwi. Nanosi się je pędzelkiem i utrwala woskiem. Zagęścić się brwi przy pomocy pędzelka, wosku zmieszanego z cieniem, rysując na nich kredką kreseczki imitujące włoski albo przeczesując je szczoteczką z żelem przyciemniającym oraz zagęszczającym. Natomiast matowy, jasny cień nałożony na skórę tuż pod brwiami ładnie je podkreśli.