Domowe sposoby na zmęczone oczy

18 Wrz 2013 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Każdy z nas cierpi czasem z powodu zaczerwienionych, łzawiących, podkrążonych czy opuchniętych oczu. Gdy dojdzie do tego widzenie za mgłą, pieczenie, swędzenie i pęknięcia naczyniek można mieć pewność, że potrzebują odpoczynku. Aby szybko sobie pomóc można zastosować kilka domowych sposobów.

okoRzeczy, które mogą przynieść ukojenie zmęczonym oczom warto szukać w kuchni. Podstawowym produktem jest ogórek. Schłodzone plasterki ogórka lub namoczone w jego soku waciki należy położyć na oczy na 10-15 minut. W ten sposób pozbyć można się opuchlizny czy cieni. Podobnie zadziała kompres z awokado lub ziemniaka. Najlepiej zrobić z nich papkę albo pokroić w plasterki.

W lodówce znajdzie się kolejną przydatną rzecz – mleko. Zwęża naczynia krwionośne oraz redukuje obrzęki. Poza tym okład z wacików nasączonym zimnym mlekiem nawilży skórę i złagodzi podrażnienia.

Popularną metodą pozwalającą zmniejszyć zmęczenie oczu są kompresy z rumianku, herbaty lub bławatka. Okład można przygotować z woreczków lub nasączyć esencją waciki. Pamiętać trzeba tylko o tym, aby przed nałożeniem umieścić je w lodówce.

Z kolei masaż kostkami lodu obkurczy naczynia i zniweluje opuchliznę. Gdy nie ma się nawet tego można schłodzić łyżeczkę i następnie przyłożyć ją do oczu. W chłodnym miejscy warto przechowywać też żelowe okulary. Szybko pomogą pozbyć się przykrych dolegliwości oczu.