Pomidory dla urody

10 Wrz 2013 | Autor: | Kategoria: Polecane, Uroda

Pomidory pełne są witaminy C, E, B K oraz beta-karotenu, a także wapnia, magnezu, sodu, żelaza, manganu, miedzi, potasu i fosforu. Zawarty w nich likopen opóźnia procesy starzenia oraz poprawia koloryt skóry oraz działa przeciwrodnikowo. Poza tym mają działanie oczyszczające, złuszczające, rozjaśniające, nawilżające, dlatego stosuje się je w rozmaitych kosmetykach. Nasze propozycje na wykorzystanie pomidora pokażą, jak go stosować.

Maseczka pomidorowa

p3

Aby cera stała się nawilżona i odżywiona wystarczy maseczka z obranego, zmiksowanego pomidora oraz mleka. Rozgnieciony pomidor nałożony na twarz pozbawi ją sebum. Trądzikowej skórze dobrze zrobi mieszanka ze zmiksowanego pomidora, jogurtu oraz gliceryny. Wszystkie maseczki powinny być pozostawione na twarzy przez 20 minut.

Maść z pomidora

Pomidorowa papka pozwoli też pozbyć się trądziku i blizn po nich. Wystarczy zetrzeć pomidora na tarce i pozostawić go na skórze do zaschnięcia. Potem należy zmyć twarz chłodną wodą.

Peeling

Złuszczanie naskórku można przeprowadzić przy użyciu zmiksowanego pomidora połączonego z otrębami pszennymi. Martwego naskórka uda pozbyć się łącząc warzywo z oliwa z oliwek i solą. Oba należy zmyć wodą.

Maska na włosy

Dzięki zawartości wielu witamin i soli mineralnych pomidor sprawdzi się też jako środek poprawiający kondycję włosów. Można użyć soku pomidorowego lub zmiksowanego warzywa. Pomidora trzeba codziennie wetrzeć w skórę głowy i zostawić na pół godziny. Następnie dokładnie spłukać.