SHELLAC – manicure idealny

22 Sie 2012 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Recenzje, TOP news, Uroda

tot. stockfreeimages

Chciałabyś się cieszyć pięknymi, lśniącymi paznokciami, ale jednocześnie nie masz cierpliwości i czasu do poprawiania ich wyglądu co kilka dni lub częściej oraz nie chcesz ich niszczyć przez nakładanie paznokci żelowych i akrylowych? W takim razie dobrym rozwiązaniem może okazać się manicure hybrydowy, tzw. Shellac.

Shellac narodził się w Stanach Zjednoczonych i dzięki połączeniu zalet lakieru do paznokci i żelu szybko zdobył popularność również w Europie. Tym co przyciąga kobiety do tego rozwiązania jest przede wszystkim trwałość manicuru i fakt, że nie tylko nie niszczy płytki paznokcia, ale może też przyczynić się do jej regeneracji. Jak to możliwe?

fot. cdn.com

Rewolucja w dziedzinie pielęgnacji paznokci

Manicur Shellac utrwalany jest za pomocą promieni UV emitowanych przez specjalną lampę, dzięki czemu utrzymuje się na paznokciach bez uszkodzeń przez 14 dni. Usuwanie go odbywa się za pomocą specjalnych płynów w gabinecie kosmetycznym, co minimalizuje negatywny wpływ na stan paznokci. Właśnie te czynniki przyczyniają się do tego, że Shellac pokochały rzesze kobiet na całym świecie. Sztuczne paznokcie akrylowe czy też żelowe powodują dość znaczne zniszczenie płytki a paznokcie po ich usunięciu wymagają rekonwalescencji. W przypadku Shellac nie ma takiej konieczności.

Przez 14 dni można się też cieszyć nieblaknącym kolorami i niesłabnącym połyskiem lakieru. Utrwalenie za pomocą promieni UV gwarantuje efekt „mokrego paznokcia” bez obaw o odpryski lub innego rodzaju uszkodzenia powierzchni lakieru. To świetne rozwiązanie nie tylko dla tych pań, dla których częste poprawki wyglądu dłoni i paznokci mogą być uciążliwe. Shellac nakłada się raz na dwa tygodnie i w międzyczasie o konieczności uzupełniania lakieru, nakładaniu kolejnych jego warstw można zapomnieć. Shellac doceniają też kobiety, od których na co dzień wymaga się nienagannego wyglądu. Osoby pracujące w mediach czy mające częsty kontakt z klientem mogą poczuć ulgę na myśl o idealnie wyglądających paznokciach przy minimalnym nakładzie czasowym, jaki na taki efekt jest poświęcony. Wreszcie Shellac sprawdzi się w przypadku wszystkich pań, które po prostu chcą cieszyć się pięknymi paznokciami. Uzyskanie podobnych efektów w domu przy pomocy zwykłych lakierów jest wyjątkowo trudne (jeśli w ogóle możliwe).

 

Jak wygląda zabieg?

Przygotowanie do nałożenia lakieru wygląda podobnie jak w przypadku zwykłego manicuru. Podobnie też kosmetyczka nakłada bazę pod lakier, następnie warstwę lakieru Shellac a na koniec utrwalacz. W dalszej kolejności paznokcie wsuwa się pod specjalną lampę gdzie promienie UV utrwalają efekt. Całość trwa około 40 minut i kosztuje około 100 zł w zależności od salonu. Shellac może sobie zafundować każdy. Jedyną sytuacją, w której kosmetyczka może odmówić wykonania zabiegu i zarekomendować regenerację jest wyjątkowo zły stan paznokci (na przykład po niedawno usuwanych paznokciach akrylowych lub żelowych).

źródło: kobiecezasady/cdn.com