Powakacyjna pielęgnacja skóry

03 Wrz 2013 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Poddawana w czasie wakacji dużej dawce promieniowania UV skóra może stać się wysuszona, mniej elastyczna. Mogą pojawić się na niej przebarwienia, a nawet zmarszczki. Co zrobić, aby cera odzyskała zdrowy i promienny wygląd i została zregenerowana?

Należy zacząć od złuszczenia martwego naskórka i dokładnego oczyszczenia skóry, używając do tego np. kremu peelingującego dr Ireny Eris (jego cena to ok. 36 zł). W ten sposób zostanie wygładzona, rozświetlona oraz odzyska świeży wygląd. Peelingi pomogą też pozbyć się przebarwień. Najlepiej stosować te z wykorzystaniem kwasów glikolowego, salicylowego, migdałowego, pirogronowego czy z retinolem.Beautiful woman with clear skin getting beauty treatment of her

Następnie można przejść do nawilżenia i zabiegów regeneracyjnych. Promienie UV osłabiają barierę lipidową i niszczą włókna kolagenu i elastyny. Aby skóra przestałą być sucha i szorstka warto wykonać zabieg na bazie kwasu hialuronowego. Ogranicza on utratę wody i dogłębnie nawilża naskórek. Kwas ten pomoże uchronić ją przed zmarszczkami. Wygładzi, napnie i doda blasku cerze. Wszelkie zabiegi najlepiej wykonywać na koniec lata lub początek jesieni. W momencie kiedy nie planuje się już żadnego wyjazdu.