Idź na plażę i zachwycaj!

06 Sie 2013 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Aby móc w pełni zrelaksować się na plaży warto wcześniej zadbać o dobry wygląd. Nie trzeba od razu stosować restrykcyjnych diet. Wystarczy pamiętać o użyciu paru kosmetyków oraz zakupić odpowiedni strój.

Na plaży trzeba odsłonić trochę ciała, dlatego warto regularnie robić peeling oraz stosować balsamy nawilżające. Dzięki temu skóra będzie gładka i świeża. Aby nie była blada warto wcześniej zastosować krem samoopalający. Jest to tani i zdrowy sposób na szybką opaleniznę. A będąc już na plaży nie można zapomnieć o stosowaniu kremów z filtrami. Uniknie się w ten sposób oparzeń i złuszczania skóry. Trzeba też pamiętać o tej na ustach. Przed jej wysychaniem i pękaniem zabezpieczy pomadka ochronna lub balsam do ust.

źródło: iclipart.com

źródło: iclipart.com

Należy również zadbać o włosy. Maski i odżywki zregenerują i ochronią je przed wysuszaniem. Na plaże warto tez zabrać dodatkowy specyfik chroniący czuprynę przed promieniami słonecznymi lub kapelusz.

Aby dobrze się zaprezentować na plaży niezbędny jest odpowiedni kostium i dodatki. Może być on jedno- lub dwuczęściowy. Nie powinien uciskać, drażnić czy zsuwać się z ciała. Do niego warto dobrać kolorowe pareo. Duża chusta osłoni przed słońcem, posłuży jako sukienka lub też zamaskuje niedoskonałości.