Alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków-kosmetyki mineralne

12 Lip 2013 | Autor: | Kategoria: Kosmetyki, Porady

Alternatywę dla tradycyjnych kosmetyków stanowią tzw. kosmetyki mineralne. Ich siła tkwi w naturalnym składzie, bazującym na minerałach krystalicznych – najczęściej w postaci tlenku cynku i dwutlenek tytanu, a także miki i kolorowych pigmentów naturalnych-tlenków żelaza, chromu, manganu, ultramaryny. Dwutlenek tytanu odpowiada za właściwości kryjące kosmetyku, a tlenek cynku działa antybakteryjne i reguluje wydzielanie sebum. Kosmetyki takie są również ekologiczne, ponieważ nie testuje się ich na zwierzętach, a do tego nie zawierają środków zapachowych, sztucznych barwników, parabenów czy konserwantów.

MON162104

Źródło: www.iclipart.com

Zaletą kosmetyków mineralnych, oprócz naturalnego pochodzenia, jest ich lekkość, trwałość i nadawanie skórze naturalnego wyglądu. Ze względu na swoje właściwości mogą być stosowane również przez osoby z cerą wrażliwą. Mają też najczęściej formę sypką, ewentualnie prasowanych pudrów, korektorów w sztyfcie i kremowych podkładów.

Makeup powder and brush on white background

Źródło: www.iclipart.com

Przez brak w swoim składzie tłuszczów, wosków czy silikonów, nie stanowią pożywki dla bakterii, skąd czerpie się ich trwałość i dlatego nadają się również do cery tłustej i trądzikowej, ponieważ nie zatykają ujść gruczołów łojowych i działają matująco.