Zdrowe stopy latem

04 Lip 2013 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Polecane, Porady

Gdy przychodzi lato i okres noszenia odkrytych butów czy wypoczynku na łonie natury, szczególnie intensywnie myślimy o zadbaniu o swoje stopy. Oczywiście powinniśmy to robić na co dzień, bez względu na porę roku, jednak latem stopy faktycznie wymagają nie tylko zwykłej pielęgnacji, ale i większej ochrony, szczególnie jeśli np. korzystamy z basenu, gdzie wiele osób chodzi boso po tej samej powierzchni.

Young woman dipping toes in water

Źródło: www.iclipart.com

 

Znaczenie ma tu również odpowiednie, przewiewne obuwie, jeśli pełniejsze, jak np. buty sportowe to z tkanin naturalnych lub specjalistycznych. Ciepłe i wilgotne środowisko jeśli nasze nogi pocą się w butach to idealne warunki do rozwoju grzybów. Zatem aby uniknąć przykrych konsekwencji takiego stanu, dobrze wesprzeć się dodatkowo specjalnymi preparatami, takimi jak dezodoranty przeciwpotowe i przeciwbakteryjne.

kobieta.onet.pl

Źródło: www.kobieta.onet.pl

Powinniśmy również dbać o wypoczynek nóg. Jeśli czujemy, że puchną, są zmęczone i ciężkie, warto pomóc sobie leczniczymi preparatami, jak np. żele chłodzące do stóp i nóg, dające efekt chłodzenia i zmniejszający dyskomfort wynikający ze zmęczenia kończyn.