Jak radzić sobie z poceniem w czasie upałów?

16 Cze 2013 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Żar leje się z nieba, a my zamiast na plaży pod parasolem czy nad jeziorem, na żaglach, w biurze, w domu, w mieście. I tak jak z nieba leje się ukrop, tak z nas leje się pot.W przypadku dużych upałów pocenie się jest czymś całkowicie naturalnym i rzadko kto się jest w stanie w stu procentach przed nim uchronić.

Jak możemy sobie pomóc w tym trudnym dla organizmu czasie letnich upałów?Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pijmy dużo, zaleca się spożycie dobowe płynów na poziomie trzech litrów dziennie, ale mniejszymi porcjami, za to częściej. Zyska na tym nasza skóra i samopoczucie. Jest to tym bardziej ważne, że wraz z potem wydalamy mikroelementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Woman drinking water on beach.

Źródło: www.iclipart.com

Jeśli mamy taką możliwość, weźmy w ciągu dnia orzeźwiający prysznic. Jeśli nie – od czasu do czasu zwilżmy kark oraz łokcie w chłodnej wodzie. To sprawdzony sposób na ochłodzenie ciała. Ubierajmy się również w rzeczy z przewiewnych, naturalnych tkanin. Sztuczne włókna wzmagają bowiem pocenie się.

interia.pl

Źródło: www.interia.pl

Poza tym używajmy odpowiednich kosmetyków, przede wszystkim dezodorantów. W aptekach znajdziemy całe serie produktów przeciw poceniu się – czy to pach, czy dłoni i stóp. Nie tylko w formie dezodorantów i mleczek, ale również w postaci suplementów diety, jak np. Perspiblock. Jeśli chodzi o kosmetyki antyperspiracyjne, warta uwagi jest nowa seria o nazwie Activblock, dostępna w aptekach. Składa się z antyperspirantu w kulce, do stosowania pod pachami – wystarczy użyć dwa do trzech razy w tygodniu, także w wersji Sensitive dla skóry szczególnie podatnej na podrażnienia, oraz ze sprayu do dłoni i stóp.

www.aptekaslonik.pl

Źródło: www.aptekaslonik.pl