Jak zabudować pralkę w łazience?

26 Kwi 2013 | Autor: | Kategoria: Dla domu, Porady

Większość mieszkań w blokach nie posiada wielkiej łazienki z wnęką na pralkę, ogromnej kuchni, w której taką pralkę można by ukryć pod blatem czy też osobnego pomieszczenia na pralnie i suszarnię. Wówczas dla estetyki wyglądu naszej łazienki ważne jest jaką pralkę do niej wstawimy i jak ją dyskretnie zakryjemy, aby na co dzień nie zaburzała naszej koncepcji aranżacyjnej.

forum.muratordom.pl

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup pralki do zabudowy. Wkomponuje się wówczas w kolorystykę pozostałych mebli w łazience. Jednak wadą takiej pralki jest jej koszt wyższy niż pralki wolnostojącej oraz ewentualne utrudnienia w przypadku awarii zabudowanej pralki.

Podstawą przed zakupem pralki jest prawidłowe wymierzenie miejsca, w którym będzie stała i to z odpowiednim naddatkiem i uwzględnieniem głębokości pralki oraz węży dzięki którym będzie podłączona do wody i odpływu. Jeśli planujemy pralkę zabudowaną np. parawanem lub szafką, warto przewidzieć miejsce na środki do prania, zapasowe ręczniki czy nawet kosz na bieliznę.

www.interior-dsgn.com

Źródło: www.interior-dsgn.com

Idealnym rozwiązaniem jest osobna wnęka na pralkę i inne akcesoria, przesłonięta np. drzwiami jak do szafy przesuwnej, dopasowanymi stylem do reszty łazienki.