Jak dbać o cerę naczynkową?

26 Mar 2013 | Autor: | Kategoria: Pielęgnacja, Porady

Nieraz widzimy osoby, szczególnie kobiety, które mają na policzkach często nienaturalnie intensywne rumieńce. Niegdyś były one oznaką zdrowia i krasy, jednak wiadomo już, że jest to efekt mikropęknięć  naczynek krwionośnych, które tworzą pod delikatną, cienką skórą widoczną siateczkę.

lady.tochka.net

Źródło: www.lady.tochka.net

Cera naczyniowa wymaga specjalnej ochrony i pielęgnacji. Przede wszystkim w związku z aspektami zdrowotnymi, związanymi z osłabieniem naczyń krwionośnych, ale i estetycznymi – osoby o pąsowych rumieńcach często krępują się tej przypadłości.
Większość znanych firm kosmetycznych proponuje swoim klientkom linie przeznaczone do pielęgnacji cery naczyniowej. Preparaty przeznaczone do tego typu skóry są bogate w składniki obkurczające i wzmacniające kruche naczynka, uszczelniające je. Właściwości takie mają substancje takie jak arnika, kasztanowiec, witamina K, rutyna, miłorząb japoński. Najlepiej by kremy na dzień do cery naczyniowej posiadały również ochronę przed promieniowaniem UV ponieważ cera naczynkowa nie powinna być narażona na jego działanie. Z kolei kremy na noc powinny odżywiać skórę poprzez działanie zawartych w nich witamin E i C, które niszczą wolne rodniki eliminując tym samym procesy zapalne w skórze.

a beauty girl on the blue background

Źródło: www.iwoman.pl

Oczywiście same kremy na dzień i na noc nie będą wystarczające, ponieważ skóra naczynkowa, jak każda inna potrzebuje różnych zabiegów jak np. nakładanie odżywczej maseczki czy delikatnego peelingu, najlepiej mało drażniącego, enzymatycznego.
Całą serię delikatnych kosmetyków przeznaczonych do cery z problemem naczyniowym wprowadziła na rynek firma Oceanic, pod marką AA Cera Naczynkowa.

www.sophisti.pl

Źródło: www.sophisti.pl

Ponieważ popękane naczynka dla większości ich posiadaczek są powodem do zmartwień natury estetycznej, stosuje się różnego rodzaju korektory i podkłady, aby je zatuszować. Najczęściej poleca się zielone korektory, które neutralizują barwę czerwoną, mają jednak zasadniczy mankament – należy ich używać umiejętnie, ponieważ w innym przypadku stają się wyraźnymi plamami i zamiast dodawać urody – szpecą. Dlatego specjaliści polecają zamiast korektorów w kolorze zielonym, korektory żółte, zmieszane z dobrym podkładem dopasowanym do odcienia cery. Dają lepszy efekt bez niepożądanych efektów.

Rozwiązaniem bardziej inwazyjnym, ale stosowanym powszechnie już od lat jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg wykonuje się po zastosowaniu specjalnego chłodzącego kremu, który znieczula skórę poddawaną zabiegowi. Przeszkodą może tu jednak być koszt. Zamknięcie naczynek tzw. rumieńców to cena od 600 zł w górę.