Pielęgnacja cery mieszanej

15 Mar 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Przetłuszczanie, błyszczenie się skóry na czole, nosie i brodzie oraz suchość na policzkach oraz skroniach to przypadłości cery mieszanej. Jak poradzić sobie z tym problemem? Które kosmetyki pomogą zadbać o ten typ cery? Odpowiedzi należy szukać w poniższej poradzie.

krem

Oczyszczanie i złuszczanie

Pilingi z kwasem salicylowym lub glikolowym w kilkuprocentowym stężeniu nie podrażnią skóry, a pomogą ograniczyć wytwarzanie sebum. Ponadto oczyszczą ją i ułatwią przenikanie substancji z kosmetyków. Do tego typu cery nadadzą się również pilingi drobnoziarniste, maseczki nawilżające lub oczyszczające (na przykład firmy Dax Cosmetics) oraz preparaty peel-off. Złuszczanie i odżywianie najlepiej robić raz w tygodniu.

Dobór kosmetyków

Skóra mieszania wymaga kosmetyków działających dwutorowo, które nawilżą skórę i ograniczą jej przetłuszczanie w tzw. strefie T. Na dzień dobrze stosować kremy normalizująco-nawilżające z antyoksydantami, składnikami matującymi i nawilżającym. Z kolei na noc poleca się kremy złuszczające z kwasami albo olejki regulujące do mieszanej skóry.

Na rozszerzone pory w kłopotliwej strefie pomogą żele lub emulsje zwężające. Nakładane przed kremem substancje wygładzą skórę, zmatowią ją i sprawią, że makijaż utrzyma się na twarzy dłużej. Jeśli chodzi o podkłady lepiej wybierać mineralne sypkie albo w płynie. Dobrym różem będzie za to ten o konsystencji musu.

źródło: kobiecezasady