Nowoczesne metody likwidacji blizn

10 Mar 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Zdarza się, i to dość często, że skóra, szczególnie na twarzy, jest oszpecona przez blizny. Mogą mieć one charakter pooperacyjny, co jest rzadszym zjawiskiem, ale mogą często wynikać z urazów czy przebytych chorób, jak np. ospa wietrzna. Nawet jeśli nie rzucają się bardzo w oczy, dla ich właściciela mogą stanowić poważny problem natury estetycznej i psychologicznej.
Na szczęście wraz z rozwojem cywilizacji, rozwija się też medycyna, także w zakresie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Należy jednak mieć na uwadze, że blizn nie da się w całości zlikwidować. Jednak można w znacznym stopniu zmniejszyć ich widoczność, a przez to poprawić swój wygląd i samopoczucie. Poniżej przedstawiamy kilka zabiegów, dzięki którym można osiągnąć taki efekt.

Laser frakcyjny

Światło lasera jest bardzo skuteczne w zmniejszaniu widoczności blizn różnego typu. Działa na zasadzie wytwarzania mikropoparzeń skóry, co powoduje, że pobudzony zostaje proces regeneracji skóry. Ma to szczególne znaczenie w przypadku starych blizn, gdzie proces bliznowacenia dawno się zakończył.
Aby uzyskać pożądany efekt, zabieg należy powtórzyć od trzech do pięciu razy, natomiast poprawa jest widoczna w przeciągu miesiąca do półtora po zakończeniu zabiegów, ponieważ skóra w miejscu blizny musi się zregenerować.

delight.radom.pl

Źródło: www.delight.radom.pl

Mezoterapia

Podstawowym przeznaczeniem mezoterapii jest odmładzanie skóry w gabinetach kosmetycznych. Można jednak również za jego pomocą korygować blizny. Odbywa się to poprzez wstrzykiwanie wzdłuż zmienionych miejsc preparatów leczniczych z witaminami czy krzemionką, co z kolei pobudza wytwarzanie kolagenu w organizmie. Na rezultaty trzeba jednak czekać dość długo, bo aż od czterech do sześciu miesięcy.

Mikrodermabrazja

Najczęściej stosowana w przypadku niewielkich i niezbyt wypukłych czy głębokich blizn i niedoskonałości skóry, jak również różnego typu przebarwień. Jego istotą jest złuszczanie kolejnych warstw naskórka za pomocą kryształków tlenku glinu lub przy użyciu głowicy diamentowej. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, a poprawę widać już po kilku wizytach w gabinecie.

Lekarskie peelingi chemiczne (TCA)

Są stosowane do leczenia blizn potrądzikowych i wykonuje je lekarz specjalista. Ich działanie polega na złuszczaniu naskórka i wierzchnich warstw skóry, przez co pobudza się produkcję kolagenu i elastyny. Peelingi działają też na blizny po rozstępach, ale te dość płytkie, w kolorze białym.

Kwas hialuronowy

Jeśli na twarzy, ale również na innych częściach ciała mamy blizny wyglądające jak zagłębienia, dołki, najlepszym rozwiązaniem będzie wypełnienie przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to jednak zabieg o nietrwałych efektach – należy go powtarzać co kilka miesięcy.

facebody.blogspot.com

Źródło: www.facebody.blogspot.com

Mikronakłuwanie

Jeśli naszym problemem jest nierówny koloryt skóry lub przebarwienia, wówczas warto skorzystać z zabiegu specjalnym Tollerem z dużą ilością mikroigiełek lub też derma penem – urządzeniem przypominającym długopis, z pulsującymi igłami na końcu. W wykonane w ten sposób mikroskopijne otworki dozowany jest leczniczy preparat, co w rezultacie powoduje niejako wytwarzanie nowej skóry w uszkodzonym miejscu.