Kobieca sylwetka – kolumna

04 Mar 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Od małego borykałaś się z „chłopięcą figurą”? Brak Ci kobiecych kształtów, chociaż jesteś szczupła? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, oznacza to, że pewnie posiadasz sylwetkę „kolumny”. Charakteryzuje się ona brakiem kobiecych zaokrągleń, małym biustem, brakiem talii, ale za to długimi, szczupłymi nogami.

Cechy figury typu „kolumna”

Kobiety o takiej figurze mają wąskie biodra, słabo zarysowane wcięcie lub w ogóle jego brak oraz drobną górę. Takiej sylwetce generalnie brak zaokrągleń, a górna część ciała jest niejako kwadratowa. Atutem tego typu figury są długie nogi, często o dobrze widocznych mięśniach. Podobnie jest z rękoma. Kolejną zaletą jest także niska waga – osoby o figurze kolumny są zazwyczaj szczupłe.
Taka „prosta” budowa ciała jest często źródłem kompleksów, szczególnie u młodych dziewczyn, które uważają, że ich sylwetka jest chłopięca, a nie kobieca i ponętna. Jednak przy figurze tuby wystarczy odrobina makijażu i dziewczęca fryzura aby wyglądać kobieco i seksownie. Ponieważ kobiety – kolumny mają mały biust, muszą go podkreślać odpowiednio dobranym strojem. Podstawą będzie tu dobry biustonosz typu push-up, a także stosowanie drobnych trików, jak nakładanie odrobiny pudru brązującego między piersi, co je optycznie powiększy. Kobietom o tym typie sylwetki zaleca się kobiece, wdzięczne fryzury, a raczej odradza krótkie włosy, które mogą podkreślać chłopięcą budowę ciała i działać na niekorzyść kobiecości. Mimo niechęci posiadaczek tej figury, jest ona najłatwiejsza do ukształtowania. Znane gwiazdy posiadające ten typ sylwetki to: Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow czy Kiera Kinghtley.

Gwyneth Palthrow, fot. plotek.pl

Gwyneth Palthrow, fot. plotek.pl

Trening dla kobiety „kolumny”

Zaletą takiej sylwetki jest również to, że nie trzeba się specjalnie ograniczać w kwestiach jedzenia, tego co się chce, oczywiście w granicach rozsądku jeśli chodzi o ilość. Jest to spowodowane z reguły szybką przemiana materii pań o sylwetce tuby. Osoby posiadające figurę kolumny nie mają problemów z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Mimo tego warto nieco wyrzeźbić swoje ciało – najlepiej ćwiczyć mięśnie barków i pośladków, które podniesione, dodadzą nam kobiecych kształtów. Dobra będzie więc jazda na rowerze czy zapisanie się na jakiś kurs tańca. Dodatkowo należy poprawić swoją talię – najzwyklejsze kręcenie hula hop pomoże ją wyszczuplić.

Nicole Kidman, fot. onet.pl

Nicole Kidman, fot. onet.pl