Kobieca sylwetka – klepsydra

28 Lut 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Kolejnym z głównych typów kobiecej sylwetki jest klepsydra – najbardziej pożądana przez kobiety figura. Posiadaczki takiej budowy to prawdziwe szczęściary, ponieważ ich ciała to pełnia kobiecości. W związku z tym nie potrzebują specjalnie porad stylisty. Zazwyczaj nie muszą niczego maskować czy ukrywać, pozostaje im jedynie podkreślać swoje piękne kształty.

officeday.lt

Źródło: www.officeday.lt

Cechy sylwetki określanej jako klepsydra

Kobiety – klepsydry mają idealne proporcje ciała. Górna cześć ładnie równoważy się z częścią dolną, a wymiary w biuście i w biodrach są zbliżone do siebie. Nie ma tu przy tym znaczenia czy kobieta jest bardzo szczupła, czy też ma pełniejsze kształty. Zawsze będzie wyglądała pięknie i zmysłowo przy takim typie sylwetki.
Jest łatwy sposób na sprawdzenie, czy posiadana przez nas sylwetka to klepsydra. W tym celu należy podzielić obwód talii przez obwód bioder. Dla klepsydry wynik powinien mieścić się miedzy 0,71 a 0,8. Kobiety o takim kształcie sylwetki mają pełny biust, krótką i szczupłą talię, mocne uda. Nie ma także specjalnych ćwiczeń fizycznych dla kobiet o takiej sylwetce – ważne tylko, by nie przesadziły z ilością ćwiczeń i z pięknej, kobiecej sylwetki, nie powstało ciało kulturysty.
Kobiecie – klepsydrze będzie dobrze w każdym ubraniu. Warto, aby podkreślała seksowny biust i wyraźne wcięcie w talii, a także krągłe biodra. Wystarczy powiedzieć, że klepsydrą była Merlin Monroe czy jest Scarlett Johansson, aby nie musieć nikogo przekonywać o pięknie i seksapilu Pań o sylwetce klepsydry.

www.flickriver.com

Źródło: www.flickriver.com

doseng.org

Źródło: www.doseng.org