Kobieca sylwetka – gruszka

27 Lut 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Kontynuując charakterystykę najbardziej typowych kształtów kobiecej sylwetki, prezentujemy cechy „gruszki” i podpowiadamy co powinna, a czego nie nosić.

Cechy figury typu „gruszka”

Kobieta o sylwetce typu gruszka ma przede wszystkim wyraźną dysproporcję między górną a dolną partią ciała, a dokładnie między ramionami a biodrami. Pani gruszka ma bowiem wąskie ramiona, długą talię o wyraźnym wcięciu, płaski brzuch, ale szerokie i bardzo krągłe biodra, masywne uda i wydatna pupę. A do tego niestety mały biust. Różnica w rozmiarach ubrań między dolną a górna partią ciała gruszki może wynosić nawet dwa lub trzy rozmiary.

fot. www.dietani.pl

fot. www.dietani.pl

Jak poprawić swoją figurę?

Przede wszystkim nie powinno się ćwiczyć dolnych partii ciała. Przyczynia się to do pogłębienia masywności ud i nóg, czego powinno się wystrzegać. Podczas ćwiczeń powinniśmy skupić się przede wszystkim na wymodelowaniu barków i ramion, których rozbudowanie pozwoli na stworzenie odpowiednich proporcji między dolną a górną partią ciała. Dzięki temu kształt gruszki może zmienić się w klepsydrę, która przez wielu uważana jest za jedną z najbardziej kobiecych figur. Jeśli chodzi o typ treningu, to najlepiej by to był wysiłek kardio, czyli np. jogging, pływanie czy jazda na rowerze.

Typowe gruszki wśród celebrytek to np.  Jennifer Lopez, Shakira czy Rihanna.