Kobieca sylwetka – jabłko

26 Lut 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

W oparciu o cechy budowy ciała można określić typ sylwetki, a na tej podstawie np. dobrać najkorzystniejsze kroje i fasony ubrań. Najpopularniejsza z klasyfikacji opiera się na porównaniach do owoców oraz przedmiotów. I tak wyróżnia się cztery podstawowe typy sylwetki kobiecej: jabłko, gruszka, klepsydra i tuba. Określenie własnej sylwetki jest ważne, aby odpowiednio się ubierać, podkreślać atuty swojego ciała, a tuszować niedoskonałości. Najczęściej znienawidzoną przez jej posiadaczki sylwetką jest ta utożsamiana z jabłkiem. Jest to też najpopularniejszy typ figury jeśli chodzi o ilość jej posiadaczek.

Cechy sylwetki typu jabłko

Kobiety o takiej budowie najczęściej określa się mianem „puszystych”, ponieważ głównym mankamentem ich figury jest wydatny brzuch i brak wcięcia w talii. Przeciwwagą w górnej części ciała nie jest też niestety wydatny biust, który zazwyczaj jest średnich rozmiarów, a szerokie i mocne ramiona. W sylwetce tej dużym atutem są zgrabne i relatywnie szczupłe nogi oraz niezbyt szerokie, ale kobiece biodra. Kobiety o tym typie sylwetki są niestety narażone bardziej na zachorowania związane z układem krążenia czy cukrzycą, ponieważ cierpią na tzw. otyłość brzuszną.

superlinia.pl

Źródło: www.superlinia.pl

Ćwiczenia fizyczne i treningi – co jest odpowiednie dla figury jabłka?

Figura jabłka niestety wiąże się z dużą ilością tłuszczu, który zazwyczaj zlokalizowany jest w górnych partiach ciała: na brzuchu, biuście, szerokich ramionach, a nawet plecach. Z tego powodu kobiety posiadające sylwetkę jabłka powinny skupić się na wykonywaniu ćwiczeń aerobowych nastawionych na redukcję tkanki tłuszczowej właśnie z tych części ciała. Głównym celem ma się stać bowiem usunięcie dysproporcji między „dużą” górą a drobną partią ciała.. Jeśli zależy nam na zgubieniu kilku kilogramów, cały trening powinien jednak trwać co najmniej 30 minut. Na początek trening cardio, np. marszobieg. Później ćwiczenia wzmacniające nasze mięśnie, np. Spinanie pośladków, skłony w przód czy przysiady. Przy tej figurze jednak należy pamiętać o prawidłowej diecie – bez tego nigdy nie uda się nam otrzymać oczekiwanych rezultatów.

Znane kobiety o figurze w kształcie jabłka to Jennifer Hudson, Katarzyna Figura czy Maryla Rodowicz.

www.justjared.com

Źródło: www.justjared.com

www.iwoman.pl

Źródło: www.iwoman.pl