Analiza kolorystyczna urody – Zima

20 Lut 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Dobór koloru ubrania czy makijażu zależy od tego, jaki typ urody posiada dana osoba. W latach osiemdziesiątych XX wieku popularne stało się używanie analizy kolorystycznej na barwach charakterystycznych dla danej pory roku. Jako pierwsza profile kolorystyczne tego typu określiła Carol Jackson, autorka książki „Colour me Beautyful”. Ogólna klasyfikacja sprowadza się również do określenia czy dany typ urody jest tzw. typem ciepłym czy chłodnym. Oczywiście w rzeczywistości dużo osób ma mieszany typ urody, przy czym najczęściej występują miksy zimy z latem lub wiosny z jesienią.

Jak ustalić typ urody?

Aby ustalić, jaka dana osoba ma typ urody w odniesieniu do pór roku, należy przeanalizować następujące zagadnienia:

  • naturalny kolor włosów,
  • kolor oczu,
  • kolor cery,
  • łatwość/trudność opalania się.

Oceny dokonuje się, co bardzo ważne, w odniesieniu do skóry nieopalonej i naturalnego odcienia włosów, np. w oparciu o odrosty, jeśli farbuje się włosy.

Poniżej prezentujemy poszczególne typy główne urody, oparte o powyższą klasyfikację.

Pani Zima

Zima to jeden z dwóch, obok lata, typów chłodnych urody, w dodatku dość trudny do ustalenia i przeanalizowania. Wynika to z podobieństwa karnacji typu zima do karnacji jednego z wariantów jesieni, dlatego właśnie z jesienią najszybciej można się pomylić przy ocenie. Nieporozumienia takie mogą wynikać z intensywności karnacji skóry zimy, która jest bardzo podobna do jednego z wariantów jesieni.

livtyler.2p.net-zima

Źródło: www.livtyler.2p.net

cayenneart.blogspot.com-zima

Źródło: www.cayenneart.blogspot.com

Rodzaj karnacji

Zimowy typ urody klasyfikuje się w dwojaki sposób. Jedną z odmian jest tzw. Królewna Śnieżka, czyli typ dotyczący osób o bardzo jasnej, niemal przeźroczystej w odbiorze karnacji. W przeciwieństwie do tego typu, Pani Zima w typie Południowym ma karnację oliwkową o chłodnym odcieniu. Typ ten bardzo łatwo pomylić z typem jesiennym.

Oprawa twarzy

Charakterystyczna dla zimowego typu urody jest bardzo ciemna oprawa twarzy, czyli ciemne brwi i rzęsy. Do tego dochodzi intensywna czerwień ust oraz oczy najczęściej w kolorze zimnego błękitu, turkusu, niebieskiego, ale również orzechowego czy niemal czarnego. Do takiego zestawu najlepiej pasują włosy w chłodnych odcieniach, jak czarne wpadające w niebieski, srebrne, ciemne brązowe, białe czy czarne o czystym odcieniu, ewentualnie o odcieniu czerwonawym.

Jakie kolory wybierać

Dla Pani Zimy najlepiej wybierać stroje w zdecydowanych, intensywnych kolorach, a także czarne, białe i granatowe. Na ważne wyjście idealnie będzie się nadawała sukienka w odcieniu głębokiej czerwieni.

barwyurody.blogspot.com-zima

Źródło: www.barwyurody.blogspot.pl