Jak pozbyć sie przebarwień po trądziku?

16 Sty 2013 | Autor: | Kategoria: Porady, Uroda

Nawet, kiedy uporamy się z trądzikiem bardzo często pozostają po nim blizny. Co zrobić, aby zmniejszyć przebarwienia nie wydając dużych kwot pieniędzy? Na ratunek przychodzą domowe sposoby. Dzięki nim ślady wybieleją i staną się mniej widoczne.

źródło zdjęcia: we-dwoje.pl

Stosuj odpowiednie kremy

Żeby przyspieszyć znikanie zmian na skórze warto stosować proste i sprawdzone metody już w czasie gojenia się ran. Warto zacząć od nawilżania i natłuszczania kłopotliwych miejsc. Pomocne będą kremy mające w składzie olejek z drzewa sandałowego i witaminę E. Dzięki nim blizny nie będą powstawały w głębszych partiach naskórka i szybciej znikną. Odpowiednie kremy znajdzie się na przykład w drogeriach i aptekach. Znanymi i stosowanymi kremami przeciwtrądzikowymi, przeciwbliznowymi oraz wybielającymi są Pharmaceris W, Unia Pharm czy Acne Derm (więcej ofert znajdzie się na porównywarce).

Inne metody radzenia sobie z przebarwieniami

W domu można tez stosować maseczkę cytrynową. Do jej przygotowania należy użyć soku z połowy cytryny i ubitego białka, a potem nałożyć ją na 15 minut. W celu uzyskania zdrowszego kolorytu twarzy można też pobudzić cerę myjąc ją na zmianę letnią i zimną wodą.

źródło zdjęcia: kobietamag.pl

Oczywiście, gdy domowe sposoby nie wystarczają da się usunąć przebarwienia i blizny peelingami chemicznymi oraz stosując mikrodermabrazję. Dzięki nim naskórek zostanie złuszczony i po kilku zabiegach skóra stanie się gładka, a także nieskazitelna. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wyda się na nie paręset złoty.

źródło: kobiecezasady